Akşehir Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 10. Mayıs 2023

Akşehir Güneş Paneli

Akşehir Güneş Paneli, Güneş enerjisi,  zararlı gazlar yaymadan doğrudan güneş ışığından üretilen temiz  enerjidir.  Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı eriyerek helyum çekirdeklerine dönüşür ve bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkarır. Güneşte meydana gelen reaksiyonlar sonucunda üretilen enerjinin bir kısmı yeryüzüne ulaşan ışınım enerjisidir. Bu radyasyonun paneller kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlar.  Güneş enerjisi yenilenebilir ve çevre dostu temiz bir enerjidir. Nüfus artışı ve sanayileşme ile birlikte dünyanın enerji talebi de artmaktadır. Petrol ve doğal gaz rezervlerinin tükendiği veya bu kaynaklara ulaşılamadığı ülkelerde, sürekli artan enerji talebini karşılamak zordur. Bu nedenle temiz,  düşük maliyetli yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş bu sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilmektedir. Güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payının artması, bu alandaki araştırmaları giderek daha önemli hale getiriyor. Akşehir Güneş Paneli ile yanınızdayız.

Şebeke Bağlantısız (Off Grid) Sistemler

Enerji üretimi için şebekeden bağımsız bir güneş enerjisi sistemi. Off-grid sistemler; güneş panelleri, bataryalar, invertörler ve şarj kontrol cihazlarından oluşmaktadır. Şebekeden bağımsız  bir  sistemdeki en önemli unsurlar batarya ve şarj kontrol ekipmanıdır. Bu sistemde güneş paneli tarafından üretilen elektrik enerjisi şarj kontrolörü tarafından kontrol edilerek aküye aktarılmaktadır. Elektrik enerjisi bir pilde depolanmaktadır ve bir invertör tarafından alternatif akıma dönüştürülmektedir. Daha sonra mevcut olacak. Şebekeden bağımsız güneş enerjisi sistemleri çoğunlukla elektriğin olmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle kırsal alanların, ulaşılması zor yaylaların, dağ kulübelerinin, baz istasyonlarının, çiftliklerin, tarlaların ve otoyol tabelalarının güç ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde bu tür lokasyonlardaki elektrik kesintilerine en iyi ve en uygun maliyetli çözüm gerçekleştirilmektedir. Sistemin ağ bağlantısı olmadan kullanıldığı süre çok önemlidir.

Off-grid sistemlerin avantajları nelerdir?

Şebeke elektriğinin ulaşamadığı yerlerde elektrik enerjisi üretmenin en uygun ve ekonomik yoludur. Elektrik şebekesinde trafo veya yüksek gerilim hatları gibi pahalı elemanlar kullanılmaz. Elektrik enerjisi tüketildiği yere yakın üretilmektedir ardından enerji transferindeki kayıplar en aza indirilmektedir. Kısa sürede kurulabilmektedir.  Yakıt masrafı yok. Bu güç sistemi eskidikçe daha fazla güç üretebilmektedir. Yüksek kaliteli pil ve şarj regülatörü sayesinde uzun  bir kullanım ömrü elde edilebilmektedir.

Akşehir Güneş Paneli.

Daxler Enerji A.Ş.
Adres: Büyükkayacık OSB Mah. 102. Cad. No: 3/1 42280 Selçuklu / Konya
E-Mail: info@daxlerenergy.com
Telefon: 444 95 77

×