Akören Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 10. Mayıs 2023

Akören Solar Paneli

Akören Solar Paneli nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak güneş paneli, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alettir. Güneş modülleri, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yarı iletken silikon hücrelerden oluşmaktadır. Bir silikon hücre yaklaşık 0,5 volt üretir. Hücrelerin seri olarak lehimlenmesi ile gerekli pano gerilim ve akım değerleri elde edilmektedir. Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer yanıtı da çeşitli miktarlarda güneş pillerinin monte edilerek kuruluma ve kullanıma hazır hale gelmesi denmektedir.

Örneğin, 12V nominal gerilime sahip 160W’lık bir panelde seri bağlı 36 hücre bulunmaktadır. 36 hücrenin seri bağlanması sonucunda kullanılan hücrelere göre maksimum güç kaynağı voltajı (Vmp) değeri Vmp=36×0,5=18V olarak belirlenmektedir. 60 hücreli 270W’lık bir panel için tüm hücrelerin seri bağlanması sonucu yaklaşık olarak Vmp = 60 x 0.5 = 30V olarak ölçülmektedir.

Solar panellerinin çevre koşullarına dayanıklılığı önemlidir. 25-30 yıllık bir kullanım ömrü düşünüldüğünde uluslararası kalite standartlarına uygun, hava şartlarına, ısıtma-soğutma, korozyon, fiziksel darbe ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapılmalıdır. Daxler Enerji Akören Solar Paneli dıştan içe alüminyum çerçeve, izolasyon, özel temperli cam, EVA, hücre, arka sac ve buattan oluşmaktadır.

Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Güneş enerjisi sistemlerinde en önemli konulardan biri güneş modüllerinin seçimidir. Fotovoltaik modüller kalite, garanti koşulları ve verimlilik açısından farklılık gösterir. En ucuz güneş modüllerini arıyorsanız, akılda tutulması gereken birçok şey bulunmaktadır. Örneğin en ucuz panel satanlar çoğu zaman garantiyi önemsemezler. Ve satış sonrası desteği tek başlarına bırakırlar. Kaliteli panelciler genellikle 25 yıl sorunsuz performans sunmaktadır. Daxler Enerji Akören Solar Paneli garanti sağlamaktayız. Mümkünse bu tür firmalardan güneş paneli almaya çalışın.

Güneş panelinin watt değeri fiyatı etkileyen en önemli özelliktir. Örneğin 150 Watt’lık bir panel ile 250 Watt’lık bir panelin saatte 100 Watt farkı bulunmaktadır. Bu nedenle güneş modülleri watt cinsinden fiyatlandırılmaktadır. Daxler Enerji Akören Solar Paneli. Örneğin, 250 Watt’lık büyük bir panelin üretim maliyeti, örneğin 100 Watt’lık bir panelden daha düşüktür. Dolayısıyla birim fiyat daha düşüktür. Güneş paneli seçerken en büyük güneş panelini aldığınızdan emin olun.

Daxler Enerji A.Ş.
Adres: Büyükkayacık OSB Mah. 102. Cad. No: 3/1 42280 Selçuklu / Konya
E-Mail: info@daxlerenergy.com
Telefon: 444 95 77

×